Top Knobs Indus Cabinet Knob
Top Knobs Indus Cabinet Knob adds contemporary style to any project with its geometric designs including the funnel-shaped top with cylindrical post. Made of Stainless Steel and available in Polished Stainless Steel or Stainless Steel finish. Projects 1 inch. 1 3/16-inches long.
Specifications
| Base Diameter | 7/8" x 7/8" |
| Brand | Top Knobs |
| Diameter | 1 3/16" |
| Length | 1 3/16" |
| Material | Stainless Steel |
| Projection | 1" |
| Style | Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 3/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like